Paskelbta
- 4 minutės skaitymo
10 keistų būdų užsidirbti internetu: nuo neįprastų iki genialių
Neįprasti būdai užsidirbti pinigų
Šiuolaikiniame pasaulyje internetas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Be to, jis atveria daugybę galimybių užsidirbti. Kai kurie internetiniai pajamų šaltiniai yra gana įprasti, kaip laisvai samdomas darbas, tačiau yra ir tokių, kurie verčia nustebti ir susimąstyti, kad internetu visgi įmanoma užsidirbti įvairiais metodais. Štai 10 neįprastų būdų užsidirbti internetu.
1. Virtualus draugystės ar pokalbių partneris
Vienas iš neįprastų būdų užsidirbti – tapti virtualiu draugu. Yra svetainių, kur žmonės moka už tai, kad kas nors praleistų laiką bendraudamas internetu ar per vaizdo skambučius. Kartais šiems žmonėms tiesiog reikia pašnekovo, kuris padėtų jaustis mažiau vienišiems. Šio darbo nereikia painioti su paslaugomis, susijusiomis su romantika ar intymumu – tai tiesiog draugiškas bendravimas.
2. Raskite skrydžių klaidas
Internete yra žmonių, kurie uždirba, ieškodami pigių ar klaidų kainose turinčių lėktuvo bilietų. Jie dalijasi šiais atradimais su kitais už nedidelį mokestį arba netgi parduoda pigių kelionių paketų prenumeratas. Tokie tinklalapiai kaip „Scott’s Cheap Flights“ ar kiti bendruomenės forumai leidžia dalintis ypatingomis skrydžių nuolaidomis ir taip uždirbti komisinius. Žinoma, tai galima daryti ir už dyką, iš geros širdies. Facebook tinkle tikrai galima rasti daug grupių, kuriose žmonės nemokamai dalinasi rastais ypač pigiais skrydžiais.
3. Parduokite savo nuotraukas internete
Nors tai gali neatrodyti labai keista, tačiau kai kurie žmonės sugeba parduoti net labai neįprastas ar kasdienes savo nuotraukas. Pavyzdžiui, parduoti nuotraukas, kuriose vaizduojama ranka laikanti kavos puodelį arba net šlepečių nuotraukas. Tokios svetainės kaip „Foap“ ar „Shutterstock“ suteikia galimybę uždirbti iš fotografijų, kurias perka dizaineriai, reklamos agentūros ar tinklalapiai. Dar neįprasčiau - pardavinėti visiškai legalias, padorias savo kūno dalių nuotraukas. Nustebtumėte kiek žmonių kas dieną perka įvairių kojų ar pėdų nuotraukas!
4. Atlikite testus kaip programų ar svetainių vartotojas
Užsidirbti galima tiesiog išbandant naujas svetaines ar programas. Daugelis įmonių nori išbandyti savo skaitmeninius produktus su tikrais vartotojais, kad suprastų, kaip patogios jų svetainės ar programos. „SwagBucks“ „UserTesting“, apie kurias beje turime atskirus straipsnus ir kitos platformos moka vartotojams už tai, kad jie išbandytų produktus ir pateiktų grįžtamąjį ryšį apie jų naudojimo patirtį. Keista yra tai, kad šį darbą galite atlikti bet kur, bet kada, netgi sedėdami tualete.
5. Siūlykite paslaugas kaip „atsiprašymo specialistas“
Kai kurie žmonės uždirba, siūlydami „atsiprašymo paslaugas“ internetu. Jie rašo itin nuoširdžius ar kūrybingus atsiprašymo laiškus kitiems žmonėms, padėdami klientams pataisyti sugadintus santykius arba atsiprašyti už tam tikras klaidas. Kai kuriais atvejais jie netgi skambina ir atlieka atsiprašymo kalbą vietoje savo kliento. Kad ir kaip keistai šis uždarbiavimo metodas skambėtų, kol yra žmonių, kurie už tai moka - tol bus žmonių, kurie tai daro.
6. Parduokite neįprastus daiktus „eBay“
„eBay“ platformoje žmonės pardavinėja įvairiausius dalykus – nuo kolekcionuojamų senienų iki keistų ir visiškai netikėtų prekių. Kai kurie vartotojai specializuojasi parduodami ypač keistus daiktus, kaip antai senas laiškų dėžes ar net orą iš koncertų. Nors tai skamba juokingai, kai kurie kolekcionieriai ar gerbėjai sumoka nemažas sumas už šias „unikalias“ prekes. Galbūt ir jūs savo namuose turite kažką, ką galėtumėte parduoti?
7. Parduokite savo bilietą ar vietą eilėje
Internete gali parduoti „eilės vietą“ žmonėms, kurie nori greičiau patekti į tam tikrą renginį, gauti riboto leidimo produktą ar net pasinaudoti paslauga. Kai kurie tinklalapiai ir programėlės leidžia žmonėms užsakyti vietą virtualioje eilėje arba laukti už juos, pavyzdžiui, dėl koncertų bilietų ar perkant populiarias prekes ribotais kiekiais. Žmonės taipogi perpardavinėja populiarių atlikėjų koncertų bilietus, žinoma, tai nėra pats morališkiausas poelgis, tačiau tai veikia, nes kai kurie žmonės tiesiog nespėja, pavėluoja nusipirkti savo norimo atlikėjo koncerto bilietus ir yra pasiryžę sumokėti daugiau, nei įprastą kainą.
8. Virtualus mokytojas arba mentorius keistomis temomis
Internetas leidžia dalintis žiniomis apie įvairiausias temas, o kai kurios iš jų gali būti gana neįprastos. Pavyzdžiui, yra mokytojų, kurie siūlo pamokas apie tai, kaip auginti egzotinius augalus, kaip piešti gyvūnus ar net kaip tapti geresniu žaidėju tam tikrose vaizdo žaidimų rūšyse. Jei turite specifinių žinių, net ir labai siaurose srityse, galite tapti virtualiu mokytoju arba mentoriumi.
9. Transliuok savo kasdienį gyvenimą
Transliacijų platformos kaip „Twitch“ ar „YouTube“ leidžia žmonėms užsidirbti tiesiog rodant savo kasdienybę. Kai kurie žmonės transliuoja savo veiklą, nesvarbu, ar tai būtų maisto gaminimas, ar tiesiog bendravimas su sekėjais. Tai gali atrodyti paprasta, tačiau kai kurie transliuotojai uždirba dideles sumas tiesiog dalindamiesi savo gyvenimo akimirkomis. Tikriausiai viena iš keisčiausių transliavimo kategorijų - miegojimas. Žmonės transliuoja kaip ilsisi miegodami ir už tai gauna pinigus transliacijų metu.
10. Kurkite ASMR vaizdo įrašus
ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) – tai itin populiarus interneto fenomenas, kai žmonės kuria vaizdo įrašus su švelniais garsais, kad sukurtų atpalaiduojantį efektą žiūrovams. Šiuose vaizdo įrašuose žmonės šnabžda, perbraukia daiktus ar švelniai baksnoja į įvairius paviršius. Daugelis ASMR kūrėjų uždirba pinigus iš „YouTube“ peržiūrų ir reklamų arba iš specialių prenumeratorių.
Pabaigai
Internetas suteikia begalę galimybių užsidirbti ir tai reiškia, kad kaip ir tikrame gyvenime, taip ir jame - uždarbio metodai nebūtinai bus tradiciniai ar visiems žinomi ir įprasti. Uždirbti galima iš visiškai keistų ar kvailai skambančių metodų, tačiau jeigu tai veikia ir žmonės moka už tai pinigus - galbūt tai genialu?