Paskelbta
- 5 minutės skaitymo
10 klaidų, kurių reikėtų vengti norint užsidirbti internete
Dažniausiai pasitaikančios klaidos, bandant užsidirbti internete
Internetas siūlo daugybę galimybių užsidirbti, tačiau šiame pasaulyje slypi ir nemažai pavojų. Daugeliui žmonių viliojančiai skamba greitai uždirbti pinigų, nes žmogaus psichologijoje įsiūta, kad jie susiję su saugumu ir panašiai, tačiau tinkamai nepasidomėjus - galima smarkiai nudegti. Šiame straipsnyje aptarsiu 10 dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurių reikėtų vengti siekiant sėkmingai užsidirbti internete.
1. Pasitikėjimas per daug viliojančiais pasiūlymais
Dažnai internete pasitaiko pasiūlymų, kurie žada greitą ir lengvą pelną. Pavyzdžiui, svetainės, teikiančios galimybes uždirbti dideles sumas pinigų vos per kelias dienas - dažniausiai yra apgaulingos. Jei pasiūlymas atrodo per geras, kad būtų tiesa, būkite atsargūs, nes tikriausiai taip ir yra. Daugeliu atvejų tokios svetainės pasinaudoja žmonių naivumu ir gali sukelti rimtų finansinių nuostolių, kurių tikriausiai greitai neatstatysite, nes pinigai, kuriuos praradote internete yra labai sunkiai susigrąžinami.
2. Nepakankamai pasidomėta apie paslaugą ar produktą
Prieš prisijungdami prie bet kurios platformos ar paslaugos, atlikite išsamią analizę. Patikrinkite atsiliepimus, forumus ir socialinius tinklus, kad sužinotumėte, ar tai yra patikima. Jei žmonės dalinasi neigiamomis patirtimis, tai gali būti geras rodiklis, kad ir jums nereikėtų rinktis šios paslaugos, produkto, kursų ir t.t.. Internetinė paieška gali padėti išvengti problemų ateityje. Kuo daugiau domėsitės - tuo geriau jums bus, jei turite interneto prieigą paskaityti šį straipsnį tai tikrai turėsite ir galimybę domėtis prieš kuo nors naudojantis.
3. Asmeninių duomenų dalinimasis
Būkite itin atsargūs, kai prašoma asmeninės informacijos, tokios kaip banko sąskaitų numeriai, asmens tapatybės dokumentai ar panašiai. Patikimos platformos paprastai nereikalauja šios informacijos, o apgavikai dažnai bando pasinaudoti žmonių pasitikėjimu, kad gautų šiuos duomenis. Kaip visada, vadovaukitės logika - labai mažas šansas, kad koks nors patikimas asmuo ar įmonė prašytų kokių nors svarbių duomenų iš jūsų, o ypač už kokį nors atlygį.
4. Investavimas į nenaudingas programas ar kursus
Internete galima rasti daugybę programų ir kursų, kurie žada didelį pelną, tačiau realybėje nieko nesuteikia. Prieš investuodami laiką ir pinigus, pasidomėkite programos efektyvumu. Geriausia yra pasirinkti gerai žinomus ir patikrintus šaltinius. Tai gali būti YouTube vaizdo įrašai su pasirinkto turinio apžvalga ar socialinių tinklų straipsniai. Nepamirškite ir to, kad internete beveik viską galima surasti už dyką. Mes neskatiname piratavimo, tačiau realistiškai žiūrint, internetas yra begalo didelis, tad yra galimybė, kad tai ko jūs ieškote galima surasti jame nemokamai, todėl pasidomėkite tuo, prieš išleidžiant pinigus.
5. Teisinių aspektų ignoravimas
Prieš pradedant užsidirbti, būtina suprasti teisinius reikalavimus ir mokesčių įsipareigojimus. Daugelis žmonių pradėję sėkmingas uždarbio internetu keliones dažnai nepagalvoja, kad deja, bet teks atsidėti pinigų ir mokesčiams. Jeigu vykdote veiklą legaliai ir uždirbate iš patikimų šaltinių, tarkime kuriate vaizdo įrašus YouTube ir uždirbate pinigus iš reklamos Google AdSense - tokiu atveju neišvengiamai turėsite sumokėti ir pelno mokestį valstybinei mokesčių inspekcijai ar kitai įstaigai, kuri atsakinga už jūsų šalies mokesčius, tad pasidomėkite tuo. Žinoma, jei retkarčiais gaunate 10-50 eurų iš įvairių puslapių internete - tuomet jums nėra dėl ko jaudintis, šis punktas skirtas žmonėms, kurie gauna nuolatines ir stabilias pajamas internetu.
6. Pasitikėjimas nesertifikuotais, nepatikimais brokeriais
Kai kalbama apie investavimą, visada naudokite tik licencijuotus ir gerai žinomus brokerius. Nesertifikuoti brokeriai gali būti apgaulingi ir sukelti didelių nuostolių. Patikrinkite, ar brokeris turi reikiamas licencijas ir yra registruotas finansų institucijose. Jei investavimo platforma yra nelegali, neregistruota, ji gali jums skelbti bet kokią informaciją, dažniausiai nelabai realistišką, tarkime garantuotas 50% metines palūkanas, jei investuosite pas juos ir taip toliau. Vadovaukitės logika ir pagalvokite ar tai, ką skaitote yra tikroviška.
7. Per didelis optimizmas
Nors užsidirbti pinigų internete yra realu, būtina turėti realistiškų lūkesčių. Pradžioje gali prireikti laiko ir pastangų, kad pamatytumėte rezultatus. Per didelis optimizmas gali sukelti nusivylimą, jei nepavyks pasiekti norimų rezultatų iš karto. Kai gyvename greito dopamino amžiuje - TikTok, Reels, Shorts ir visas kitas greitai prieinamas turinys gali labai apsunkinti jūsų nusiteikimą uždirbti internetu. Nuliūdinsime, tačiau šansai, kad užsidirbsite per kelias dienas nuo pradžios yra labai labai maži. Teks įdėti darbo ir pastangų bei būti kantriems, kad neprarastumėte optimizmo ir nusiteikimo užsidirbti!
8. Saugumo ignoravimas
Internete dažnai pasitaiko kibernetinių atakų, todėl būtina apsaugoti savo asmeninę informaciją. Visada naudokite stiprius slaptažodžius ir dviejų faktorių autentifikaciją, kad apsaugotumėte savo sąskaitas. Nenaudokite visiems nuspėjamų ir įprastų slaptažodžių, tokių kaip “labas123”, “password” ar “123456789” jei nenorite, kad jūsų paskyra būtų greitai ir lengvai nulaužta.
Įdomus faktas: slaptažodį “QWERTY” yra lygiai taip pat lengva nulaužti kaip ir “123456”.
9. Tinkamų nesilaikymas sutarčių
Jei parduodate paslaugas - prieš pradedant dirbti su partneriais ar klientais, būtina pasirašyti sutartis, kurios aiškiai apibrėžia teises ir pareigas. Tai padės išvengti nesusipratimų ir ginčų. Netinkamai sudarytos ar apskritai nesudarytos sutartys gali sukelti rimtų finansinių nuostolių. Šis punktas galioja žmonėms, kurie pardavinėja individualiai, o ne per bendradarbiavimo (freelancinimo) platformas, kurios šiuo aspektu pasirūpina už patį klientą. Pasirūpinkite sutartimis ir išvenkite nereikalingų rūpesčių ateityje.
10. Finansų nesekimas
Būkite atsargūs su savo finansais. Sekite savo pajamas ir išlaidas, kad galėtumėte analizuoti, kas veikia, o kas ne. Reguliarus finansų peržiūrėjimas padės geriau planuoti savo veiklą ir priimti protingus sprendimus dėl investicijų. Tarkime, jei bandote dropship parduotuvę Shopify platformoje ir matote, kad išleidžiate 500 eurų ant reklamos per mėnesį, tačiau parduotuvė vis tiek generuoja tik 50-100 eurų pardavimų (net ne pelno) - tai yra indikatorius, kad kažką darote negerai ir jums reiktų peržvelgti savo strategiją.
Pabaigai
Manau, kad šie patarimai yra naudingi visų tipų uždarbiautojams internete. Visada būkite budrūs, domėkitės, skaitykite, ieškokite informacijos. Niekada nespauskite ant neaiškių ir nežinomų nuorodų, nesilankykite puslapiuose su keistais pavadinimais ar galūnėmis, pvz. “lengvai-uzsidirbk-5000e-per-diena.xyz”, sekite savo finansus, peržvelkite ir jeigu reikia, atnaujinkite savo strategiją ir svarbiausia - dekite noru užsidirbti pinigų internetu!